نسخ الخطی فی الواقعه!!!

سلامممممممممممممم

حال و احوالتان در روزهای یخبندان افتابی!!! چطور است؟؟؟؟

حال من الان حال اون داستانه است که میگفت:

بهار ما بر مملکت خویش خسرویی بود و خوابهای خرگوشی میکرد تا روزی که....

تا روزی که به دام پلید دانشگاه پناه اورد!!!آمد که برای حصول مدرک فانی در مخزن علم غوطه بزند،امد که شایددری بیابد و بگشاید و پوفـــــــــــــ از علم لبریز شود اما افسوس که انگار درها این روزها خراب شده اند و یارانه هایشان را هم نمیدهند و بوق بوق میکنند!!!!تازه فهمیده دانشگاه گاهواره ای است از بهر خواب!! که خواب عارفانه ثوابی دارد کثیر!!!

راهی نبود!!حتی گذرگاهی خاکی و مال رو !!!

تا اینکه به راهی افتاد که این نفس سرکش پرسشگر را خموشی می بایست!!!

به قول انفس الغیور :"بهار را خیال ادمیت در سر نبود"

البته برحسب انچه مرسوم است اینجانب این سخن گزافه را تکذیب فرموده که گویند:"ادم، بودن است و انسان،شدن".

هم اکنون در راه است....هر از گاهی بالی هم در اسمان دانشگاه میزند!!!

 

پ.ن1: نوشتم تا بدانید عدم نوشتن این روزهایم بابت درگیر بودن افکارم در جای دیگر است!!

پ.ن٢:توقع ندارید که درباره وقایع روزهای گذشته بیام براتون وراجی کنم؟؟؟همونطور که واقفید اینجانب اصولا سرم به کار خودمه و اصلا کاری به کار این چیزها ندارم!!!!.از خود راضیزبان...مدیونید اگر فکر دیگه ای بکنید!!!شاید بعدها که ابها از اسیاب افتاد نگاشتیم اما به نوشتن چه حاجت که انچه عیان است چه حاجت به بیان است؟؟هان؟؟

پ.ن٣:تصمیم گرفتم فرهنگ لغات ققنوسی رو به همراهی شما وارد بازار کنیم. از این به بعد سعی می کنم توی هر پست یک لغت رو معنی کنم!!بعد هم شما معنی های خودتون رو بگید و در پست بعد نتیجه گیری میکنیم و در کتاب به اسم خوتان درج میکنیم!!باشد که خدمتی باشد به ایندگان پارسی زبان!!!!

اما نخست واژه:

پیامـــــــــــک:اصل آن اس ام اس بوده که در زبان پارسی به دلیل وجود شعار"پارسی را پاس بدارید"به ان پیامک گویند!!

وسیله ایست ارتباطی که در مواقعی که حس شنیدن صدای نکره کسی را نداشته باشند از ان استفاده میکنند!!!در دو نوع تلفن همراه و ثابت ارائه میشود!!

به شخص استفاده کننده،اس باز گفته میشود!!!

محتوای ان سیاسی ،اجتماعی،فرهنگی و .... است!! که مقوله اس عشقولانه و ترکاندن لاو از موارد شایع در پیامک های ایرانی هاست!!و نوع علمی و تاریخی ان دیده نشده است!!

در ایران پیامک ها عموما بین دو جنس غالب کشور به صورت ضربدری ارسال میگردند!!و کسی که به ان اس باز گفته میشود فقط در موارد نادری مشاهده شده است که با هم جنس خود اس بازی کند!!

از موارد دیگر استفاده ان که به تازگی کشف گردیده در هنگام تجمعات یا انتخابات یا برانگیختن احساس اضطراب در جامعه است.

در کل همه این عوامل در سیطره گروهی کوچک به نام دولت است!!که قادر است اس های کلی بدهد و از مسکن مهر و کرامات مشایی بگوید و هم در مواقع خاص درش را بنا به مصلحتی که اقایان ان را تشخیص میدهند و عموم همیشه از ان بیخبرند ،قطع کند!!بدین وسیله اه و نفرین هزاران فتنه گر و لیلی و مجنون را به جان و دل سیخی 100 تومان میخرند!!!

فرصت ویرایش و بازخوانی ندارم هرگونه غلط لپی...تایپی و... را ذکر کنید تا ابرویمان نرود

تا درودی دیگر بدرودنیشخندزبان

واژه هایتان را به ما بسپارید:دی

 

/ 15 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خراباتی

سلام بهار جان:) حکایت جالبی بود اندر احوالات بهار و ملک خسروانی اش[بغل] به راستی که آن بال زدن هم در آسمان دانشگاه غنیمت است!!! درباره پیامکم که کلا ما از خود اختیار نداریم مثل قضیه فیلترینگ خودشون قطع میکنن،وصل میکنن،ارسال نمیکنن،ارسال میکنن اصلا شاید ما چن روز پیش توی یک جزیره ای مزیره ای گیرافتاده بودیم،خواستیم با اس ام اس کمک بخوایم اونوقت کی جوابگو بود (حالا هواپیما میوفته جواب نمیدن ،میدونم)[زبان]

13

البته بنده با همچنس ها هم اس بازی میکنم اما کلا خوب تفسیر کردی تحلیل وقایع هم باشد به وقتش

persiansky

وبلاگم فیلتر شد[ناراحت] اومدن یهش سخت شد دیگه!!![افسوس]

افروز

ها....؟!! هر کی تو بگی[زبان]

غزل

سلام.. خیلی خوب تفسیر کردی معلوم میشه خودت از اون اس باز های درجه 1 هستی[چشمک] همیشه سبز باشی[گل]

یک دانشجوی پزشکی

سلام.نه اصلا اصلنشم به شما نمیاد به اخبار نیگاه کنی[زبان]یعنی تو دانشگاه میخوابی دیگه[چشمک]از جمله آخر خوشم اومد[چشمک]

اکبر

ای شیطون!!!!!!![نیشخند] خسته نباشی!!!!!!![نیشخند] بعدا برا خودم بگو چه خبر بود!!!!!!![نیشخند] عجب لغتنامه ای بشه!!!!!!![نیشخند] لغتنامه سیاسی اجتماعی!!!!!!![نیشخند]

یک دانشجوی اقتصادی

سلام... این واژه رو خیلی جالب توصیف کردی..ایول[دست][دست] اس باز[نیشخند] نوع علمی[نیشخند] امان از جنس مخالف...[نیشخند]

راحله

سلام بهار جونم خوبی ی ی ی ؟ پس کی به واژه ی دوم میرسیم بهار جونم اگه یک لغت و اشتباه معنی کردم تقصیر تو [نیشخند] منم دوست دارم هوارتااااا [قلب] راستی اگه گفتی هوارتا یعنی چی [پلک] همیشه بهاری باشی[گل]

راهنما

سلام من اومدم. ارشد و خراب کردم .عمرا اگه ساله بعد خوندمؤ فعلا منتظرم تا اردیبهشت ولی انصافا خوب نخوندم .فکر کردی تو این مدت نبودم سرم تو کتاب بود !!!زهی خیال باطل