ناقوس برخاستن زمین!!!

کــــــــتـــــــــــــــابــــــــ

کتاب مجموعه ای از صفحات متعدداست با نوشتار متفاوت!!!ین صفحات می توانند از جنس کاغذی که با چوب درختان ساخته میشود باشد تا پوست اهو و خرس و از این جک و جونورا!!!

کلا اونجا که میگه"بگردید در زمین و ببینید سرنوشت گذشتگان رو" داره غیر مستقیم میگه عزیزم بیا برو کتاب بخون!!! حالا بماند که کلا کتاب چاپ کردن این روزا از ملاقات خصوصی با اوباما هم سخت تر شده!!! مثلا یکی دوسال پیش یه کتاب خاطرات دیدم مال یه اقای خارجی بود بعد حالا توش چی نوشته بود؟؟؟؟ فرضا: امروز 5 نوامبر >>>>>> الکساندر رو به پارک بردم (الکساندر اسم سگش بود) این جمله بسیار ارزشمند فقط توی یک صفحه کتاب نوشته شده بود!!!! حالا اگر کسی فهمید هدف از ترجمه وچاپ و انتشار این کتاب در ایران چی بوده؟؟؟؟

بگذریم بعضی کتب هم هستن که انصافا ناب و اصیل هستند و با روح و جان ادم بازی میکنند!! از داستان تا رمان و فلسفه و علمی و مذهبی و خاطره و ..... هستند!!! من اصولا کتاب خاطرات رو خیلی خیلی دوست دارم و یک تنفر عجیب نسبت به کتاب های رمان دارم!!

اما کتاب خوان ها هم مثل کتاب چند دسته است: یکی مثل من فقط ذوق خریدنش رو داره و اگر هم لطف بکنه و بخواد کتاب رو بخونه هیچ وقت از اول شروع نمیکنه!!!

اره دیگه هرچی دارم فکر میکنم می بینم تا حالا هیچ کتابی رو از اول نخوندم!!!یا از اخر شروع میکنم یا وسط!!!!!(یادم بیارید از خاطرات دوران دانش اموزیم هم واستون بگم)نیشخند اما خوب کتاب خوان اصلی فردیست که کتاب رو میخوره!!!که عموما در سنین من چنین فردی یافت نمیشه!! البته رمان خوانی رو هم اگر کتاب خوندن محسوب کنیم....فرااااوووون کتاب خوان داریم..... البته کتاب های "چیز" در بین ایرانی ها بیشتر خواستار داره و با تیراژ باور نکردنی چاپ میشه!!!!

از اونجایی که همه مون ایرانی هستیم و اخلاق خوبمون رو که زبان زد خاص و عام است رو خوب میدونیم...... و میدونیم ایرانی کلا دقیقه 90 است.... در نتیجه برای کتاب خوان شدنش راهکار هایی رو انتخاب کردن!!! یکی از اونها "جیره کتاب" هست که با عضویت ، ماهی یک کتاب براتون ارسال میشه و سعی در کتاب خوان کردن ملت شریف داره!!! سایت های خرید کتاب هم تا دلتون بخواد ریخته!!!!

دیگه چی مونده؟؟؟ اهان !! بعضی کتابها بویژه کتابهای علمی همراه سی دی هم هستند که عموما سی دی اغشته به ویروس های سیاسی و ضد دین و اخلاق و .... میباشد!!!عموما ویروس اسیب زایی برای کامپیوتر محسوب نمیشن اما .....

در سال ١٩٧١قطعنامه ای برای بهبود وضعیت کتاب در سطح بین المللی به وسیله سازمان بین المللی حرفه ای پدیدآوران، ناشران، کتابداران، کتابفروشان واطلاع رسانان با همکاری یونسکو به مناسبت سال1972 سال بین المللی کتاب به تصویب رسید. بندهای مصوبه آن از این قرار بودند:

١.هرفردی حق خواندن دارد

٢.کتابها برای آموزش ضروری هستند

٣.جامعه ملزم است شرایطی را به وجود آورد که پدیدآورندگان به راحتی بتوانند نقش خلاق خود را ایفا نمایند. 

۴.کتاب وسیله ای است برای ایجاد تفاهم بین المللی و همکاریهای صلح آمیز.

چندتا بند دیگه هم داره که ما بیخیالش میشیم!!!خولاصه به این میگن منشور کتاب!!

چیز دیگه ای یادم نمیادبد و بیراه هم نگو!!!خوب چیکار کنم طولانی شد دیگهنیشخند

تا بعد بدرود

 

/ 21 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ELES

نه یه لحظه هیچکی هیچی نگه ببینم این بهار که عید کلاسا تعطیله چرا وقت نمیکنه بره خونشون!‌نه خدایییش چراااااااا؟[نیشخند][منتظر] هی ی ی ی! ماهم یه زمانی بابا مامانمونو به همین بهانه ها می ژیچوندیم! هی ی ی ![نیشخند]

راد ,.~*¨¯*•فروغ لايزال,.-~*´¯¨*•

همه لرزش دست و دلم از آن بود که عشق پناهی گردد پروازی نه گریزگاهی گردد آی عشق آی عشق چهره ی آبیت پیدا نیست و خنکای مرهمی بر شعله ی زخمی نه شور شعله بر سرمای درون آی عشق آی عشق چهره ی سرخت پیدا نیست غبار تیره ی تسکینی بر حضور وَهن و دنجِ رهایی بر گریز حضور سیاهی بر آرامش آبی و سبزه ی برگچه بر ارغوان آی عشق آی عشق رنگ آشنایت پیدا نیست سکوت من تورا به حرف خواهد آورد باور کن و تورا در انتهای جاده سرد زمان به تفکری دیگر فراخواهد خواند پس از کنارم با سکوت مگذر یا علی مدد

خراباتی

سلام بهار جااان[بغل] (در ابتدا شرمندم دیر اومدم:-( ) ای جان چقدر پستات پر انرژین هروقت میخونمشون لبخنده میاد :) کاش زودتر این اسفند ه تموم شه عید بیاد و تموم نشه کاش دلامونم نو بشه هیییی[رویا] خیلی مخلصتم خوش باشی یا حق

13

سلام اولا اسفند نگو که مثل برق و باد دارد می گذرد دوما بنده هم در عید فقط 2-3 روز تعطیلم بعدش کلی کار سوما کتاب.........ههههههههههههههه من کلا به کتاب های غیر درسی خیلی علاقه دارم نمی دانم چرا؟؟؟[نیشخند]

morteza

[خرخون]

امیر

سلام بهار عزیز . [گل] حالت چطوره ، بوی قورمه سبزی میدی ....... [تایید] [دست][خداحافظ]

امیر

بین مدرن (شهری ) و روستا هم یه کمی تفویض قایل میشدن خوب بود . به یارو میگن وضو بگیر ولی بدون آب . اشتباه نکن تیمم قبول نیست . منظورم اینه که از برق و وسایل برقی استفاده نکن بعدش بفرما پیشرفت علمی و صنعتی ... چطوری میتونی تحقیق کنی و به اینترنت وصل بشی . پول برقت سر به فلک میکشه .... نخیر آقای چوپون پول آب و برق و گاز و تلفن که نمیده هیچ سرش هم تو لاک خودشه مثل شما هم اینقدر نق نمیزنن سر دو ماهم نود تومن میگیره .

خواننده خاموش

خوبه یادمون دادن. وگرنه ما که اصلا و ابدا نمی دونستیم کتاب چیه !!!! اصولاً راجع به هرچیزی حرف واسه گفتن داری ...

اکبر

با حال بود!!!!![نیشخند] این دفعه دکتر رو برامون تو این فهنگ لغتت شرح بده!!!!![نیشخند]

محمد جواد

سلام مینودشتی. اگر به کوه وطبیعت علاقه داری به سر بزن. حتما باهمراه خواهید شد