ققنوس ترین پرنده پرشینی میشود!

دلم به یاد بسپار ! تو از قبیله خاکی! گرچه چون باد میتازی!


سلامممممممممممممممممم

چند روز پیش یکی از دوستان توی یکی از پست هاش یه سوالی مطرح کرده بود که منو یاد یه داستان که خیلی وقت پیش خونده بودم انداخت، قرار بود داستان رو براش بفرستم اما گفتم این سوال شاید برای شما هم تاحالا پیش اومده باشه پس داستان رو اینجا میذارم...نیشخند

سوال ایشون اینجوری بوده:

چرا هرچی به بعضی ها بیشتر محبت می کنی بیشتر روشون میره بالا؟ و توقعشون روز به روز بیشتر میشه؟

و اما داستان:

یکی از شاگردان مدرسه شیوانا صبح زود از خواب برمیخواست و بی انکه وظیفه اختصاصی او باشد محیط مدرسه و بخصوص غذاخوری را تمیز میکرد و اشغال ها را به خارج از مدرسه منتقل میکرد.شیوانا و بقیه او را به خاطر این لطف و زحمتی که میکشید تحسین میکردند ولی همیشه شیوانا به این شاگرد می گفت:"بگذار بقیه به وظیفه خود عمل کنند. کاری نکن که تکرار لطف و مهربانی تو به وظیفه اجباری و الزامی تو تبدیل شود."

چند ماهی که گذشت روزی این شاگرد تمیز و زحمت کش به خاطرخستگی دیرتر از بقیه بیدار شد و در نتیجه غذا خوری تمیز نشد و زباله ها نیز بیرون برده نشدند.

بقیه شاگردان همه تقصیر ها را به گردن شاگرد تمیز انداختند و او را مقصر کثیفی غذاخوری دانستند. ان شاگرد شکایت نزد شیوانا برد.

شیوانا وقتی این موضوع را شنید با ناراحتی خطاب به شاگرد تمیزکار گفت:"همیشه ضمن تقدیر از کاری که میکنی به تو گفتم که بگذار هرکسی به وظیفه خود عمل کند.لطف و کرم وقتی از حد خود بگذرد، مایه دردسر میشود و شخص کریم و صاحب لطف را به زحمت میاندازد.چرا که بقیه گمان میکنند این وظیفه اجباری اوست و در نتیجه از او انتظار دارند به وظیفه خود به طور جدی و بدون چشمداشت عمل کند. تمیز کردن غذاخوری وظیفه تو نبود ،لطف و مرحمت تو بود. اما تو با تکرار بی دلیل این لطف ان هم درحق کسانی که ظرفیت حق شناسی بالایی ندارند، باعث شدی که اولا صاحب اصلی این کار هرگز پیدا نشود و دوم اینکه سطح توقع دیگران هم ار تو بی دلیل بالا برود.مقصر خودت هستی. جبران این اشتباه ساده است. از این به بعد در لطف افراط نکن!

دو هفته نامه موفقیت شماره ١۵۵

 

توصیه های خواندنی: اینجا

 

دوستان پرشینی نسخه پشتیبان بگیرید که دارن وبلاگ هامون رو حراج میکنن...

هرکی حاضره بیایین بریم شریکی بخریمش... من رفتم پیشنهاد دادم ١٠٢ تومن میخرمش ، یکی روی دستم بلند شده.... هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیمقهقهه

 

یکشنبه ۳ امرداد ۱۳۸٩ | ۱٢:٠٧ ‎ق.ظ | بهار | نظرات () |
Design By : mihantheme.com